پيام پطرس

۲

۱۴آنگاه پِطرُس با آن یازده تن برخاست و صدای خود را بلند کرده، خطاب بدیشان گفت: ای یهودیان و ای ساکنان اورشلیم، این را دریابید و به آنچه می‌گویم به‌دقّت گوش فرادهید! ۱۵این مردان، برخلاف آنچه شما پنداشته‌اید مست نیستند، زیرا هنوز ساعت سوّم از روز است!۱۶بلکه این همان است که یوئیل نبی درباره‌اش چنین پیشگویی کرده بود: ۱۷خدا می‌فرماید:در روزهای آخر از روح خود بر تمامی بشر فرو‌خواهم ریخت. پسران و دختران شما نبوّت خواهند کرد، جوانانتان رؤیاها خواهند دید و پیرانتان خوابها. ١٨و نیز در آن روزها، حتی بر غلامان و کنیزانم، از روح خود فرو‌خواهم ریختو آنان نبوّت خواهند کرد. ۱۹بالا، در آسمان، عجایب، و پایین، بر زمین، آیاتی از خون و آتش و بخار به‌ظهور خواهم آورد. ۲۰پیش از فرارسیدن روز عظیم و پرشکوه خداوند خورشید به تاریکی و ماه به خون بدل خواهد شد. ۲۱آنگاه هر‌که نام خداوند را بخواند، نجات خواهد یافت. ۲۲ای قوم اسرائیل، این را بشنوید: چنان که خود آگاهید، عیسای ناصری مردی بود که خدا با معجزات و عجایب و آیاتی که به‌دست او در میان شما ظاهر ساخت، بر حقانیتش گواهی داد. ۲۳آن مرد بنا‌بر مشیّت و پیشدانی خدا به شما تسلیم کرده شد و شما به‌دست بی‌دینان بر صلیبش کشیده، کشتید.۲۴ولی خدا او را از دردهای مرگ رهانیده، برخیزانید، زیرا محال بود مرگ بتواند او را در چنگال خود نگاه دارد. ۲۵چنان که داوود دربارۀ او می‌فرماید: خداوند را همواره پیش روی خود دیده‌ام، چه او بر دست راست من است تا متزلزل نشوم. ۲۶از این‌رو دلم شاد است و زبانم در وجد، و بدنم نیز در امید ساکن خواهد بود. ۲۷چرا‌که جانم را در جهانِ مردگان رها نخواهی کرد و نخواهی گذاشت قدّوست فساد ببیند. ۲۸تو راههای حیات را به من نموده‌ای، و با حضور خود مرا از شادی لبریز خواهی کرد. ۲۹ای برادران، می‌توانم با اطمینان به شما بگویم که داوودِ پاتْریارْک وفات یافت و دفن شد و مقبره‌اش نیز تا به امروز نزد ما باقی است. ۳۰امّا او نبی بود و می‌دانست خدا برایش سوگند خورده است که کسی را از نسل او بر تخت سلطنت وی خواهد نشانید. ۳۱پس آینده را پیشاپیش دیده، دربارۀ رستاخیز مسیح گفت که جان او در جهانِ مردگان رها نگردد و بدنش نیز فساد نبیند. ۳۲خدا همین عیسی را برخیزانید و ما همگی شاهد بر آنیم.۳۳او به‌دست راست خدا بالا برده شد و از پدر، روح‌القدسِ موعود را دریافت کرده، این را که اکنون می‌بینید و می‌شنوید، فرو‌ریخته است. ۳۴زیرا داوود خود به آسمان صعود نکرد، و با اینهمه گفت: خداوند به خداوند من گفت: به‌دست راست من بنشین ۳۵تا آن هنگام که دشمنانت را کرسی زیر پایت سازم. ۳۶پس قوم اسرائیل، جملگی به‌یقین بدانند که خدا این عیسی را که شما بر صلیب کشیدید، خداوند و مسیح ساخته است.۳۷چون این را شنیدند، دلریش گشته، به پِطرُس و سایر رسولان گفتند: ای برادران، چه کنیم؟۳۸پِطرُس بدیشان گفت: توبه کنید و هر یک از شما به نام عیسی مسیح برای آمرزش گناهان خود تعمید گیرید که عطای روح‌القدس را خواهید یافت.۳۹زیرا این وعده برای شما و فرزندانتان و همۀ کسانی است که دورند، یعنی هر‌که خداوندْ خدای ما او را فراخوانَد.۴۰پِطرُس با سخنان بسیار دیگر شهادت داد و ترغیبشان کرده، گفت: خود را از این نسل منحرف برهانید! ۴۱پس پیام او را پذیرفتند و تعمید گرفتند. در همان روز حدود سه هزار تن بدیشان پیوستند.

اعمال رسولان٢: ٤١-١٤

6,664 دیدگاه در “پيام پطرس”

  1. I as well as my friends were looking through the excellent solutions found on the website while at once developed a horrible suspicion I had not thanked the web site owner for them. These people are actually for this reason excited to study them and already have certainly been having fun with these things. Appreciate your turning out to be so helpful and then for picking such terrific topics millions of individuals are really wanting to be aware of. Our honest regret for not expressing appreciation to earlier.

  2. I precisely wished to say thanks once more. I do not know the things that I could possibly have worked on without the entire aspects discussed by you on such topic. It seemed to be a very difficult condition in my view, but seeing a expert form you resolved that took me to jump over delight. I will be happy for the help as well as wish you know what an amazing job you happen to be undertaking teaching other individuals thru your web page. I know that you haven’t got to know any of us.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *